5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00

Elektroporacja i jonoforeza – zabiegi z użyciem prądu

 

Elektroporacja to metoda wspomagająca przenikanie makrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek. Wykorzystujemy tutaj tworzenie kanałów w błonach komórkowych pod wpływem pola elektromagnetycznego. Krótkie impulsy elektryczne o wysokim napięciu powodują dezorganizację lipidów i powstanie nietrwałych przestrzeni w błonach komórkowych. 

Zjawisko elektroporacji zapewnia bezinwazyjny i bezbolesny transport składników aktywnych. Zastosowanie odpowiednich potencjałów elektrycznych inicjuje powstanie dodatkowych kanałów, które ułatwiają i przyspieszają wnikanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach do głębokich warstw skóry. Po zaprzestaniu działania napięcia elektrycznego, powstałe kanały zanikają odtwarzając ciągłą i integralną strukturę błony.

Jonoforeza jest zabiegiem, w trakcie którego wykorzystuje się działanie prądu stałego, który poprzez wprowadzanie do tkanek jonów działa leczniczo na skórę. Jony wprowadzone do skóry tą drogą gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej. Aktywność prądu ma odżywczy wpływ na tkanki, działa przeciwzapalnie i resorpcyjnie.

W gabinecie łączę te dwie metody. Dobierając odpowiednie preparaty możemy wykorzystać prąd w walce ze wszystkimi problemami skóry. Prąd zapewnia głębokie przenikanie preparatów oraz świetne efekty zabiegów.